ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8737519
*
nr 873 7519
Spegel
Teak, 60-tal, G& T, Hovmantorp, höjd: 60
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 20:29:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 14:00:31
1
300 kr
1/2 18:16:26
2
500 kr
2/2 11:12:06
3
450 kr
2/2 11:13:46
3
600 kr
2/2 17:11:51
4
800 kr
3/2 20:24:18
5
800 kr
3/2 20:24:49
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g& t hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 873 7519
Spegel
Teak, 60-tal, G& T, Hovmantorp, höjd: 60
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 14:00:31 | 1 | 300 kr |
1/2 18:16:26 | 2 | 500 kr |
2/2 11:12:06 | 3 | 450 kr |
2/2 11:13:46 | 3 | 600 kr |
2/2 17:11:51 | 4 | 800 kr |
3/2 20:24:18 | 5 | 800 kr |
3/2 20:24:49 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: g& t hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29